GELİR GİDER YÖNETİMİ

ERP Cloudy Gelir & Gider Yönetimi Modülü; her işletme için online çalışan gelişmiş finansal araçları sunar. Günümüz teknoloji ortamında, işletmenizin hem kanuni bakımından yükümlülüklerini eksiksiz biçimde yerine getirmesi, hem de uzun vadeli analizler yaparak işletme karlılığının artırılmasına yönelik uygulamalar için sahip olabileceğiniz etkili bir araçtır. Günlük finansal işlemlerinizin karmaşaya dönüşmeden sürdürülmesi, iş akışlarının bu nedenle zafiyete uğramaması ve insan hatalarının minimize edilmesi için en kapsamlı şekilde donatılmış olan ERP Cloudy uygulamasına hemen sahip olabilirsiniz. Size ait güvenli depolama alanı ile tüm kayıtlarınız yüksek veri güvenliği ilkeleri kapsamında korunur ve sürekli erişilebilir tutulur.

  • Maliye bakanlığının belli iş kollarında ve belli rakamların üzerinde işletmelere zorunlu tuttuğu ve dileyen işletmelerin kullanabildiği E-Fatura ve E-İrsaliye uygulamaları ile ERP Cloudy Gelir & Gider Yönetimi Modülü doğrudan uyumludur.
  • Yazılım tamamen online tabanlı olduğundan, herhangi bir güncelleme durumunda direkt olarak kendiliğinden güncellenerek size ek bir külfet getirmeden, mevcut protokollere uygun hale gelir. Ticari faaliyetlerinizde sorunsuz bir şekilde fatura ve irsaliye işlemlerinizi yazılım üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yazılım gelişmiş iletişim ara yüzü ile size e-posta gönderme opsiyonlarını da sunar. Bilhassa yoğun iş akışının bulunduğu işletmelerde bu özellik, eksiksiz işlem yapabilme kabiliyetini işletmenize kazandırır.

KASA HAREKETLERİ

ERP Cloudy; kasa hareketlerinizi anlık olarak kaydedip, mevcut finansal durumunuzu sürekli takip edebileceğiniz son derece efektif bir panele sahiptir. Basit giriş ekranı ile anlık işlemlerinizi bu ekran üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kesilen ve alınan faturaların ödeme türlerine bağlı olarak, bu ekran otomatik olarak güncellenir.

BANKA HAREKETLERİ

ERP Cloudy banka hareketleri ekranı, banka hesaplarınızda meydana gelen anlık değişimleri takip ettiğiniz ekrandır. Buraya ön muhasebe elemanlarınız tarafından girilen bilgiler, düzenli olarak veri tabanınız güncelleyerek finansal tablolarınıza eklenmelerini sağlar. Fatura uygulaması ile keseceğiniz veya alacağınız faturaların ödeme türlerine bağlı olarak bu ekran kendiliğinden güncellenmektedir.

SATIN ALMA FATURALARI

Finansal işlemlerin en önemli kalemlerinden birisi olan giderler, satın alma faturaları ile belgelendirilir. Bu faturaların girişinin yapıldığı ekranımız satın alma faturaları ekranıdır. E-fatura ve E-İrsaliye uyumlu olarak çalışan bu ekranda, elektronik belgeler otomatik olarak veri tabanına aktarılırken, anlık fatura operasyon girdilerinizi elle de sisteme kaydedebilirsiniz. Bu ekran üzerinde satın alma ve giderlerin girişinin yapılacağı, ihtiyacınız olacak tüm alanlar mevcuttur.

SATIŞ FATURALARI

Zorunlu mali evraklar kategorisinde en önemli başlık olan satış faturaları, hassasiyetle takip edilmesi gereken ve kanuni sınırları dahilinde sorunsuz biçimde arz edilmesi gereken evraklardır. ERP Cloudy Gelir & Gider Yönetimi Modülü içerisinde yer alan satış faturaları ekranında, bu fonksiyonu eksiksiz biçimde yerine getirebilirsiniz. Satış faturaları ekranı, e-fatura ve e-irsaliye uyumlu çalışmakla birlikte, yazıcı ile entegre edilerek, basılı faturalar oluşturabilmenizi de sağlamaktadır. Tüm faturalarınızı dilediğiniz tarih aralığı ile raporlayabildiğiniz bu ekran doğrudan mali defterlere ulaşan verilerin kaydedildiği ekrandır. Burada kesilen faturalar, tahsilat türüne göre, kasa, banka hesaplarına veya çek-senet gibi alacak hesaplarına doğrudan kaydedilir. Bu ekran en çok kullanılan Gelir & Gider Yönetimi Modülü ekranıdır.

ÇEK GİRİŞ – ÇIKIŞ, BANKAYA TAKASA VERME

Bir menkul kıymet olarak, hemen her işletmede kullanılan çeklerin tahsilinin takibi, önemli bir mesai gerektirir. Bu noktada farklı tarihlerde tahsil edilecek çok sayıda çekin pozisyonunu anlık olarak izleyebilmek için bilgi işlem altyapısı gereklidir. ERP Cloudy Gelir & Gider Yönetimi Modülü; çeklerinizin takibi ve banka takas işlemlerini takip edebileceğiniz, kullanışlı bir ekrana sahiptir. Vadesi gelen çeklerinizi takip edebilir, süresi dolmadan gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Banka takasındaki işlemlerinizle ilgili menkul kıymet akışını da doğrudan ilgili olduğu hesaplara kaydedebilirsiniz.

CARİ DEFTERLER

Günümüzde neredeyse tamamen dijital ortama taşınmış olan cari defterlerin girişleri ve takibi ERP Cloudy Gelir & Gider Yönetimi Modülü üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Diğer hesaplarda düzenli olarak tutulan finansal işlemler zorunlu ticari defterlere bu modül ile aktarılabilmektedir.